Udstillinger og Lure Coursing konkurrencer 2018

Dobbeltudstilling - Vejen Idrætscenter
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
  • Francis McEvoy, Australien (Tirowen) Web
    Whippet & Saluki

    Björn Fritz, Tyskland (Fritzen) Web
    Øvrige mynder i gruppe 5 & 10
Dobbeltudstilling - Vejen Idrætscenter
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
  • Björn Fritz, Tyskland Web
    Whippet & Saluki

    Leif Lehmann Jørgensen, DK
    Galgo Espanol, Chart Polski, Maygar Agar & Etna

    Francis McEvoy, Australien Web
    Øvrige mynder i gruppe 5 & 10


Nørresundby
  • 7. juli 2018
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
  • Gino Decruy, Belgien (Jineau) - Whippet, Afghansk Mynde, Hjortehund, Greyhound

    Jean Louis Grundheid, Frankrig - Italiensk Mynde, Borzoi, Pharaoh Hound, Saluki, Irsk Ulvehund, Podenco Ibicenco, Podengo Portugues, Sloughi, Chart Polski, Galgo Espanol, Azawakh, Magyar Agar og Etnahund
Roskilde
Store Hestedag
  • 1. september 2018
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
  • Andreja Novak, Slovenien (Ninochka's) Web
    Borzoi, Irsk Ulvehund, Galgo Espanol, Hjortehund

    Agneta Doverholt , Sverige (Dahaqin) Web
    Whippet, Afghansk Mynde

    Tomasz Kuszyk, PL (Synergy)
    Saluki , Greyhound, Italiensk Mynde, Sloughi, Chart Polski, Azawakh, Magyar Agar, Pharaoh Hound, Podenco Ibicenco, Podengo Portugues og Etnahund
Roskilde
Lure Coursing
  • 2. september 2018
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
  • Når 90 hunde er nået
Dommere
  • Andreja Novak, Slovenien (Ninochka's)
Myndeklubbens Juleudstilling i Køge
  • 18. november 2018
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
  • Susanne Oschinski, DE (Whipcat)
    Whippet

    Olaf Knauber, DE
    Irsk Ulvehund, Greyhound, Afghansk Mynde, Sloughi, Chart Polski, Pharaoh Hound, Podenco Ibicenco, Podengo Portugues og Etnahund

    Sibylle De Leyn-Benoit, BE (Har Kala Rachi)
    Øvrige gruppe 10

Udstillinger og Lure Coursing konkurrencer 2019

Køge
  • 23. marts 2019
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
  • Russel Sykes, GB (Veredon - Web) - Whippet

    Magnus Hagstedt, SE (Signum) Øvrige gruppe 10 og 5
Aarhus
  • 19. april 2019
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
  • Wendy Slatyer, AU (Calahorra Web )
    Whippet, Afghansk Mynde

    Rudi Brandt (Frontrunner Web)
    Øvrige gruppe 10 og 5
Myndeklubbens dobbeltudstilling i Vejen
  • 25. maj 2019
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
  • Følger...
Dommere
  • Vlasto Vojtek Slovakiet (Gandamak Web)
    Whippet & Saluki

    Iveta Vojtek , Slovakiet (Gandamak Web)
    Øvrige mynder i gruppe 5 & 10
Myndeklubbens dobbeltudstilling i Vejen
  • 26. maj 2019
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
  • Følger...
Dommere
  • Iveta Vojtek Slovakiet (Gandamak Web)
    Whippet & Saluki

    Vlasto Vojtek , Slovakiet (Gandamak Web)
    Øvrige mynder i gruppe 5 & 10
Nørresundby
  • 6. juli 2019
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
  • Bart Scheerens, BE (Boxing Helena Web )
    + følger
Nørresundby - Coursing
  • 7. juli 2019
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
Roskilde
Store Hestedag
  • 7. - 8. september 2019
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
Dommere
  • Jocelyne Gagne, CA (Starkeeper Web) + afventer
    Mikael Nilsson, SE - whippet
Myndeklubbens Juleudstilling i Køge
  • 23. november 2019
Arrangør
  • Myndeklubben
Deadline
  • Følger...
Dommere
  • Følger...